Jiří Josek Bart, Lionel - OLIVER!

Jiří Josek je překladatel, nakladatel, režisér a autor.

Bart, Lionel - OLIVER!

OLIVER!
Autor: Bart, Lionel
Překlad: Josek, Jiří

Akční melodrama na téma románu Charlese Dickense. Příběh chlapce ze sirotčince, který projde londýnským podsvětím, aby se nakonec octl v hřejivé náruči svého dědečka, vychází z naturální surovosti prostředí v konfrontaci s lidskostí a přízní osudu.


Hrálo se

Divadlo: Brno - Městské divadlo Brno, Premiéra: 24.09.2005 , Derniéra: 09.02.2008, , http://www.mdb.cz/inscenace/62-oliver/#...

Galerie

 

Svět Charlese Dickense a jeho románů není třeba naší veřejnosti zvláště představovat.

V muzikálu Oliver! vytvořil britský libretista, textař a skladatel Lionel Bart brilantní divadelní přepis slavného Olivera Twista. Ihned po své londýnské premiéře v roce 1960 zaznamenal obrovský ohlas (2618 repríz) a zařadil se k jedinečným muzikálovým dílům své kategorie, uvedeným o tři roky později na Broadwayi (1963) a následně zfilmovaným (1968). Za hudbu - nesmírně zpěvnou a až příjemně snadno zapamatovatelnou - získal autor prestižní Tony Award.

Příběh chlapce ze sirotčince, který projde londýnským podsvětím, aby se nakonec octl v hřejivé náruči svého dědečka, získal nesmírnou oblibu u publika. Jeho síla spočívá v bezprostřednosti dětských hrdinů, kterým je na jevišti dán značný prostor, jisté naturální surovosti prostředí v konfrontaci s lidskostí a přízní osudu.

© Nakladatelství ROMEO 2018 Česká republika. Obchodní podmínky, Jak nakupovat
Web vytvořil hudym.com
Nahrávám...
 
 
Zavřit