Jiří Josek Hedley, Tom (libreto a texty písní); Roth, Robbie (hudba) - FLASHDANCE

Jiří Josek je překladatel, nakladatel, režisér a autor.

Hedley, Tom (libreto a texty písní); Roth, Robbie (hudba) - FLASHDANCE

FLASHDANCE
Autor: Hedley, Tom (libreto a texty písní); Roth, Robbie (hudba)
Překlad: Josek, Jiří

Divadelní adaptace kultovního romantického hudebního filmu z 80. let. Příběh lásky, touhy a splněných snů osmnáctileté dívky, která přes den pracuje jako svářečka a v noci se věnuje tomu, co ji opravdu naplňuje, tedy tanci, a touží se dostat na taneční konzervatoř...


Hraje se

Divadlo: Brno - Městské divadlo Brno, Premiéra: 28.09.2013 , http://www.mdb.cz/inscenace/321-flashdance/#...

Galerie

Fotogalerie: autor (vlastník) fotografií: jef Kratochvil

 

RECENZE FLASHDANCE:

http://www.divadelni-noviny.cz/flashdance-mestske-divadlo-brno-recenze
http://www.novinky.cz/kultura/314870-recenze-flashdance-v-brne-predbehl-broadway.html
http://www.velkaepocha.sk/2013101121630/Flashdance-v-Brne-exceluje-v-evropske-premiere.html
http://www.musical.cz/recenze-reportaze/mdb-flashdance-recenze/

REZERVOVAT: http://www.mdb.cz/inscenace/321-flashdance/

Slavný americký hudební film z roku 1983 Flashdance režiséra Adriana Lynea se stal ve své době opravdovým diváckým hitem, vydělal více než sto miliónů dolarů a během prvních dvou týdnů se prodalo více než 700 000 desek se soundtrackem, který vyhrál mimo jiné i Cenu Grammy. Uplynulo třicet let od vzniku tohoto fenoménu, jenž ovlivnil minimálně jednu generaci diváků. Příběh osmnáctileté dívky Alex Owensové, která přes den pracuje jako svářečka a v noci se věnuje tomu, co ji opravdu naplňuje, tedy tanci, a touží dostat se na taneční konzervatoř, uchvátil celý svět a písně z něj (např. What A Feeling či Maniac) se nenahraditelně zapsaly do dějin populární hudby.

Není divu, že se v roce 2008 rozhodl anglický divadelní producent David Ian tento romantický příběh s atmosférou oblíbených 80. let přenést na jeviště. Tom Hedley a Robert Cary napsali příběh lásky, touhy a splněných snů podle filmového scénáře, se známými melodiemi (v muzikálu se objevilo pět původních a šestnáct nových písní) a vznikla show, která nejdříve vyrazila na turné po Spojeném království a poté se několik měsíců hrála na West Endu v Shaftesbury Theatre. V současnosti probíhá její americké turné a připravuje se uvedení na Broadwayi. Je pýchou našeho divadla, že bude moci tento dech beroucí a energií nabitý titul plný energických choreografií nabídnout i českému diváku v evropské premiéře v překladu Jiřího Joska. 

 

Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christopher Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Igor BarberićAneta Majerová. Dirigenti: Dan KalousekEma Mikešková. Režie: Stanislav Moša.

Hrají: Svetlana Janotová / Ivana VaňkováOndřej Studénka ...

 

© Nakladatelství ROMEO 2018 Česká republika. Obchodní podmínky, Jak nakupovat
Web vytvořil hudym.com
Nahrávám...
 
 
Zavřit