Jiří Josek Gordon, Dan - Rain Man

Jiří Josek je překladatel, nakladatel, režisér a autor.

Gordon, Dan - Rain Man

Rain Man
Autor: Gordon, Dan
Překlad: Josek, Jiří

premiéra Divadlo Pod Palmovkou, Praha 2010 - Divadelní adaptace úspěšného hollywoodského filmu. Podmanivý příběh o překvapivém setkání dvou bratrů a o složitých, nečekaně krásných zákoutích lidské duše.


Hrálo se

Divadlo: Praha - Divadlo pod Palmovkou, Premiéra: 27.02.2010 , Derniéra: 05.05.2013, , http://www.divadlopodpalmovkou.cz/repertoar/rain_m...

 

O HŘE
Příběh o velmi překvapivém setkání dvou bratrů a složitých a nečekaně krásných zákoutích lidské duše je známý zejména z oscarového filmu natočeného v roce 1988, ve kterém herecky excelovali Dustin Hoffman a Tom Cruise. Skvělá divadelní adaptace britského scénáristy Dana Gordona měla premiéru v londýnském divadle Apollo Theatre v září 2008 a byla nadšeně přijata, a během necelých čtyř měsíců se uskutečnilo na sto padesát představení. Hra vyvolala značný zájem v divadlech po celém světě, nicméně podmínky společnosti MGM on Stage byly natolik přísné, že se podle nám dostupných informací teprve druhé uvedení této divadelní adaptace na světě koná právě v  Divadle pod Palmovkou.
Charlie Babbitt je prototypem nezodpovědného amerického floutka hrajícího se životem „vabank“. Nechybí mu nic - kromě zdravé pokory a upřímně projeveného citu. Ke svému překvapení se jednoho dne dozví, že zemřelý otec odkázal svůj obrovský majetek jeho staršímu bratru Raymondovi, který je postižen autismem.  Charlie, který o existenci bratra neměl dosud ani ponětí, se rozhodne nečekanou situaci obrátit ve svůj prospěch. Svého bratra unese z psychiatrické léčebny v domnění, že se mu podaří získat část dědictví po otci jako výkupné. Složité soužití obou bratrů plné nečekaných komplikací, ale také komických i dojemných situací, nakonec oba bratry nečekaně sblíží.
Premiéra: 27. února a 5. března  2010
Délka: 2:20 hod.

 

 
Podle stejnojmenného filmu společnosti MGM (námět: Barry Morrow, scénář: Ronald Bass, Barry Morrow). Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Ladislav Stýblo. Odborná spolupráce: Jitka Sedláčková. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Zita Miklošová, spolupráce Štěpánka Čechová. Použitá hudba: písně skupiny Dave Matthews Band, kapely Foo Fighters aj. Výběr hudby: Petr Kracik, Radek Valenta. Pohybová spolupráce: Jana Hanušová. Režie: Petr Kracik.
2:40 | Poslední uvedení: květen 2013.

Osoby a obsazení
Charlie Babbitt - Jan Konečný
Raymond Babbitt - Radek Valenta
Susan - Anna Schmidtmajerová / Alena Bazalová / Marta Ondráčková
Dr. Bruener - Miloš Kopečný / Jiří Havel
Pan Mooney & Policajt & Dr. Marston - Ivo Kubečka / René Přibil
Lucy & Servírka & Iris - Hana Seidlová
Radek ZimaJitka SedláčkováEva Kodešová (ze záznamu)
© Nakladatelství ROMEO 2018 Česká republika. Obchodní podmínky, Jak nakupovat
Web vytvořil hudym.com
Nahrávám...
 
 
Zavřit